Olsztyn
798 016 900

SITODRUK

Nadruki na odzieży już od 1 sztuki.

Artimo.pl – profesjonalna pracownia sitodruku w Olsztynie

Sitodruk to technologia, która posiada bardzo długą tradycję. Jedną z podstawowych cech wyróżniającą druk sitodrukiem jest jego wysoka trwałość. W firmie Artimo dysponujemy szeroką ofertą różnych farb, dzięki którym możemy uzyskać rewelacyjne efekty wizualne. Sitodruk od zawsze słyną z niesamowitej trwałości. W Artimo wykorzystujemy profesjonalne i farby plastizolowe, jak również wodne czy wywabowe, żelowe, rozpuszczalnikowe oraz neonowe, które pozwalają uzyskiwać na odzieży różnorodne efekty.

Sitodruk stosować można na różnorodnych materiałach, choć najczęściej sitodrukiem znakujemy odzież bawełnianą Dla tkanin poliestrowych wykorzystujemy nowoczesną technologię sitodruku pośredniego (termotransfer). Pole zadruku max. wynosi 51 x 76cm.

Znakowanie odzieży metodą sitodruku jest pracochłonne wymagające, zwłaszcza jeśli chodzi o czas, który jest potrzebny do tego, aby w sposób prawidłowy przygotować wszystkie detale. Szczegółowej pracy wymagają detale:, na które składa się: druk klisz, naświetlanie sita – czynność, realizowana do każdego koloru, przygotowanie odpowiednich farb, umieszczenie na karuzeli sit oraz przeniesienie farby na znakowany materiał.

 

sitodruk olsztyn

Sitodruk Olsztyn

Jak wyceniamy zamówienia sitodrukiem?

Cennik znakowania odzieży przy użyciu sitodruku jest zawsze indywidualny, a na wysokość ceny wpływa wiele czynników. Do pierwszych zaliczamy nakład. Drugim czynnikiem decydującym o ostatecznej wycenie tej usługi są wymiary nadruku.

Ważną kwestią jest również projekt graficzny, który musi być jeden dla danego nakładu, natomiast rodzaj ubrań przeznaczonych do znakowania według jednego projektu nie ma wpływu na cenę końcową. Osoby, które planują znakowanie na naprawdę dużą skalę, przy zachowaniu wysokiej jakości powinny wybrać technikę sitodruku. Przy dużych nakładach warto zrealizować prototyp do akceptacji.

Jeśli chodzi zaś o pranie odzieży znakowanej sitodrukiem nie posiada ona specjalnych wymagań dotyczących prania. Farba nie spiera się z ubrań nawet w praniu przy 50 stopniach.

 

Do czego przeznaczony jest sitodruk?

Sitodruk jest to metoda idealna, dla materiałów poliestrowych, jak i dla produktów bawełnianych. Sitodruk idealnie się sprawdzi dla realizacji zamówień powyżej 40 sztuk. Zastosowanie sitodruku jest bardzo szerokie i nie ogranicza się tylko do odzieży. W pracowni sitodruku Artimo w Olsztynie możliwe jest również zrealizowanie mniejszego nakładu po uprzednim kontakcie i podaniu szczegółów zamówienia.