Olsztyn
798 016 900

SUBLIMACJA

Nadruki na odzieży już od 1 sztuki.

Druk sublimacyjny

Sublimacja jest metodą znakowania jasnych materiałów poliestrowych. Najczęściej tę technologię wykorzystujemy do nadruków na odzieży sportowej: koszulkach, topach, bluzach, a także gadżetach i dodatkach, np. poduszkach, czapkach, kubkach.
Ze względu na to, że jest to chemiczny proces, sublimacja na trwałe wnika w struktury materiału, dzięki czemu druk sublimacyjny jest odporny na wielokrotne pranie i nie jest wyczuwalny w dotyku. Idealnie odwzorowuje wielokolorowe zdjęcia czy grafiki.

 

sublimacja

Sublimacja Olsztyn

Na czym polega wykonywanie nadruku w technologii sublimacji?

Druk sublimacyjny zaliczany jest do technologii termotransferowych. Do jego wykonania niezbędna jest wysoka temperatura oraz ciśnienie, sam proces opiera się na zjawisku sublimacji, czyli przechodzenia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem fazy ciekłej.

Zalety sublimacji

Idealna do niskich nakładów lub indywidualnego znakowania – np. każda koszulka z innym wzorem. Wysoka rozdzielczość nadruków – 300dpi. Druk 4 kolorami (CMYK), które bardzo dobrze przenikają w materiał. Nadruk trwały – odporny na światło, temperaturę, działania mechaniczne – materiał znakowany pozostaje oddychający.

Wady znakowania sublimacją

Sublimacja jest odpowiednia tylko dla tkanin poliestrowych lub takich, w których wierzchnia warstwa jest z poliestru a spód jest np. bawełniany.

Wycena znakowania w technologii sublimacji 

W celu uzyskania wyceny, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Druk możliwy jest na materiałach własnych lub powierzonych przez klienta.